Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (16.09.2020)

BIST100

Güne pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü %0,36 yükselişle 1.111,24’den kapattı. Bankacılık endeksi negatif ayrışmaya devam ederken, TL yatay seyirle günü tamamladı. Yurtdışı borsalar aşı çalışmalarına tekrar başlanması ve aşıya yönelik pozitif beklentilerle birlikte ABD verilerinin de desteğiyle günü sınırlı da olsa genel olarak yükselişle kapattı. BIST gün içinde genel olarak pozitif eğilim izlerken, gün sonuna doğru TCELL hissesinde yaşanan anlık sert düşüşün etkisiyle satışlarla karşılaşsa da gün sonunda kayıplarını hızla geri alarak günü yükselişle kapattı. Volatilite endeksi önemli gördüğümüz 26 seviyesi altında kalmaya devam ederken, endeks bu seviye altında kaldıkça ABD borsalarında yükseliş eğiliminin devam etmesi beklenmektedir.

Yurtdışı piyasaların gözü bu akşam yapılacak Fed faiz kararında ve yapılacak açıklamalarda olacak. Fed’in, Powell’in Jackson Hole toplantısında ortalama enflasyon hedefi ve istihdamın daha öncellikli hedef olacağını açıkladığı yeni para politikası stratejisinin netleştirmesi bekleniyor. Fed’in faizlerin uzun süre düşük tutulacağını net bir şekilde ifade etmesi piyasalara moral vererek risk alma iştahını güçlendirebilir. Jeopolitik risklerin zayıflaması sonrası BIST’te satışlar yaşansa da alım fırsatı olarak kullanılması ve yükseliş eğiliminin düşük momentumla devam etmesi beklenmektedir. Kurlarda bir geri çekilme yaşanması durumunda endekste bankacılık hisseleri öncülüğünde yükselişin güç kazanması beklenir. Bugün ABD’de açıklanacak perakende satışlar verisi takip edilecek. ABD ve Almanya vadelileri BIST kapanışına göre satıcılı seyir izlerken, Asya borsalarında karışık bir görünüm var. Endeksin güne yatay yakın bir eğilimle başlaması beklenmektedir. Dün olduğu gibi endekste geri çekilmeler yaşansa da alım fırsatı olarak kullanılması ve yükseliş eğiliminin korunması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN