Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (15.09.2020)

BIST100

Güne sınırlı pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dar bantta hareket ederken günü %0,42 yükselişle 1.107,27’den kapattı. Bankacılık endeksi %0,44 düşüşle negatif ayrışmaya devam etti. ABD borsaları aşı çalışmalarına tekrar başlanması nedeniyle günü teknoloji hisseleri öncülüğünde yükselişle kapatırken, Avrupa borsaları günü zayıf bir görünümle kapattı. BIST ise sıkışık düşük hacimli seyrini devam ettirirken TL’de de sınırlı negatif ayrışmaya devam ediyor. VIX endeksi önemli gördüğümüz 26 seviyesi altına gelirken, ABD borsalarındaki kısa vadeli volatilitenin sonlanmış olabileceğine işaret ediyor. Endeks 26 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalarında kar satışları yaşansa da sınırlı kalması ve tepki yükselişi eğiliminin devam etmesi beklenir.

TL varlıklar Moody’s not indirimine tepkisiz kalırken, jeopolitik risklerin zayıflamasının etkisiyle BIST’te kısa vadede yükseliş eğilimi düşük momentumla devam edebilir. Bu beklentiler ile Endeks’in kısa vadede kısmen dar bantta hareket etmeye devam etmesi beklenmektedir. Bugün Almanya’da açıklanacak Zew endeksi, ABD’de açıklanacak Empire imalat endeksi, sanayi üretimi ve kapasite kullanım oranı verileri takip edilecek. Beklentilerden iyi verilerin risk alma iştahını tekrar güçlendirmesi beklenir. ABD ve Almanya vadelileri BIST kapanışına göre hafif artıda seyrederken, Asya borsalarında genel pozitif seyri var. Endeksin güne yataya yakın sınırlı pozitif eğilimle başlaması beklenirken, endekste geri çekilmeler yaşansa da alım fırsatı olarak kullanılması ve yükseliş eğiliminin düşük momentumla korunması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN