Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (27.06.2019)

Teknik Bülten

Güne hafif artıyla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü %0,62 düşüşle 94.831’den kapattı. Gün içinde endeks tekrar 200 GHO’nı yukarı kırmayı denese yine kar satışlarıyla karşılaştı. Endeksin yükselişin devam ettirmesi için 200 GHO’nın geçtiği 95.800-96.000 aralığını yükselen hacimle yukarı kırması gerekiyor. Bu seviye üzerinde endeksin yükselişini ilk hedef son düşüşün %61,8 düzeltme seviyelerine denk gelen 97.400 olmak üzere 99.200-100.000 aralığına kadar devam ettirmesi beklenmektedir. Kısa vadeli hareketli ortalamaların, orta vadeli ortalamaları yukarı kesmesi (18-50) ve haftalık periyotta teknik göstergelerde oluşan pozitif görünüm kar satışları yaşansa da kısa vadeli yükseliş trendinin güçlenerek devam edeceğine işaret etmektedir: Ancak kısa vadeli göstergelerdeki zayıf görünüm gün içinde kar satışlarının ara ara devam edebileceğine işaret etmektedir. Endeks 94.000-94.300 aralığına kar satışları gerçekleştirerek fiyat boşluğunu kapatmayı deneyebilir. Gün içi bu aralığa gerileme trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin 94.000 altında kar satışlarını 92.600-93.100 aralığına doğru devam ettirmesi beklenmektedir. Gün içinde 200 GHO’nın geçtiği 95.800-96.000 aralığına düşük hacimli yükselişler ise trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir. Endeks 50 GHO’nın geçtiği 92.600’ler üzerinde kaldıkça kar satışlarının alım fırsatı olarak oluşturması ve yükselişin devam etmesi beklenmektedir. Endeksin güne yatay yakın bir eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

HİSSE ANALİZLERİ, BİLANÇOLAR VE TEMETTÜ ÖDEMELERİ İÇİN TIKLAYIN!

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin