Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (23.08.2019)

Teknik Bülten

Hafif pozitif eğilimle güne başlayan BIST-100 endeksi satışlarla karşılaşsa da gün sonuna doğru gelen alımlarla günü %0,13 düşüşle 95.394’den kapattı. Endeks aşağı kırılan omuz-baş formasyonun boyun çizgisinin geçtiği 98.400 atlında kaldıkça tepki yükselişleri oluşsa da formasyonun minimum düşüş hedefi ve aynı zamanda son yükselişin % 61,8 düzeltme seviyelerine denk gelen 91.400 seviyeleri hedef olmaya devam edecektir. Endekste kısa vadede %50 düzeltme seviyelerinin geçtiği 93.800-94.000 aralığının kısa vadede güçlü destek bölgesi olarak çalışması beklenmektedir. Kısa vadede bu aralığa düşüşler tepki yükselişi için trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir.

Endeksin aralık altındaki kapanışlarda 91.400’lere doğru düşüşünü devam ettirmesi beklenir. Endekste dün gün sonu oluşan geri dönüş ve kısa vadeli göstergelerin aşırı satımdan dönme isteği tepki yükselişi isteğinin yükseldiğini gösteriyor. Endeks 93.800 üzerinde tutundukça 200 GHO’nın geçtiği (üssel) 96.600-96.900 aralığına doğru tepki yükselişi oluşturması beklenmektedir. Kısa vadede bu aralığa yükseliş trade amaçlı satış fırsatı olarak kullanılabilir. Bu aralık üzerinde tepki yükselişinin 98.000-98.400 aralığını hedeflemesi beklenir. Endeksin güne sınırlı tepki alımlarıyla başlaması ve bu eğilimi gün içi devam ettirme eğiliminde olması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin