Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (22.01.2020)

Teknik Bülten

Güne satıcılı başlayan BIST-100 endeksi 123.804 ile tarihi yeni zirve test ederken, günü %0,76 yükselişle 123.556 ile tarihi en yüksek seviyeden kapattı. Endeks gün içinde 121.800, kısa vadede 118.600 üzerinde tutundukça kar satışları yaşansa da yeni zirve seviyeler test ederek yükselişine devam etmesi beklenmektedir. Yükseliş kanalı direnci olan 123.800-124.600 aralığının kısa vadede güçlü direnç bölgesi olarak çalışması beklendiği için bu aralığa düşük hacimli yükselişlerin kar satışı fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin gün içinde 121.800 altına gelmesi durumunda kar satışlarının güçlenmesi ve kısa vadede 119.100-119.600 aralığının hedef konumuna gelmesi beklenir.

Kısa vadede bu aralığa düşüş yeni alımlar için takip edilebilir. Teknik göstergelerdeki genel güçlü görünüm kar satışları yaşansa da yükseliş trendinin koruncağına işaret ediyor. Ancak kısa vadeli göstergelerin aşırı alımda olması kar satışları yaşanma riskinin devam ettiğini gösteriyor. Yükseliş trendi çok güçlü olduğu için kısa vadeli göstergeler aşırı alım bölgesinde savrulma yaparak bir süre daha kalabilir. Endeksin güne negatif başlaması beklenmektedir. Düşük hacimli zirve denemeleri kar satışı fırsatı olarak takip edilmelidir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN