Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (16.06.2020)

Teknik Bakış

Güne satıcılı başlayan BIST-100 endeksi gün içinde kayıplarının büyük kısmını geri alarak günü %0,25 düşüşle 109.556’dan kapattı. Endeksin yükseliş eğilimini devam ettirmesi için 110.000-110.200 aralığını yükselen hacimle yukarı kırması gerekiyor. Endeksin bu seviye üzerinde yükselişini 113.100-113.400 aralığını hedefleyerek devam ettirmesi beklenir. Endeks kısa vadede 110.200 altında kaldıkça kar satışının 107.200-107.500 aralığı ilk destek bölge olmak düşüşüne devam etmesi beklenir. Kısa vadede bu aralığa gerilmeler yeni alım fırsatı, gün içinde 112.500 ve üzerine düşük hacimli yükselişler ise kar satışı fırsatı olarak takip edilebilir. Orta vadeli göstergelerdeki pozitif görünüm kar satışları yaşansa da orta vadede yükseliş trendinin devam edeceğine işaret ediyor. Ancak kısa vadeli göstergelerdeki negatif eğilim ve momentumdaki zayıflama yükseliş eğilimi devam etse de kısa vadede kar satışlarının devam etme riskinin yüksek olduğuna işaret ediyor. Endeksin güne güçlü alımlarla başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN