Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (14.01.2020)

Teknik Bülten

Güne alıcılı başlayan BIST-100 endeksi yükselişini yüksek hacimle devam ettirerek 120.900 ile kısa vadeli yeni yüksek seviye test ederek günü %1,34 yükselişle 120.249’dan kapattı. Yükseliş trendini güçlendirerek devam eden endeks kısa vadede 116.500 üzerinde tutundukça kar satışları yaşansa da tarihi zirve seviyeler olan 121.500 ve yükseliş kanal direnci olan 122.400’leri hedefleyerek yükselişine devam etmesi beklenmektedir.

Yükselişlerde hacim yüksek olması yükseliş trendinin orta vadede güçlenerek devam ettireceğine işaret etmektedir. Endeks gün içinde 119.600’ler altında kar satışlarını 117.600-118.200 ilk hedef olmak üzere devam etmesi beklenir. Gün içinde bu aralığa gerilemeler trade amaçlı alım fırsatı, 121.500 ve üzerine yükselişler ise satış fırsatı olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerdeki güçlü pozitif görünüm kar satışları yaşansa da yükselişin devam edeceğine işaret ediyor. Ancak kısa vadeli göstergelerin aşırı alıma gelmesi nedeniyle gün içinde yükselişlerde sınırlı da olsa kar satışları yaşanabilir. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN