Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (14.01.2019)

Şeker Yatırım Günlük Hisse Önerileri

Güne pozitif başlayan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken, banka hisselerine gelen tepki alımlarıyla günü %0,54 yükselişle 91.687’dan kapattı. Alçalan takoz formasyonunu yukarı kıran endeks gün içinde 90.800, kısa vadede ise 88.800 üzerinde kaldıkça satışlarla karşılaşsa da ilk etapta 92.300-92.700 aralığı olmak üzere yükselişin devamı beklenir. Gün içinde bu aralığa düşük hacimli yükselişler trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin 92.700 üzerinde ise yükselişini 94.400’lere doğru devam ettirmesi beklenir. Teknik göstergelerdeki genel güçlü pozitif eğilim kar satışları yaşansa da alım fırsatı olacağına ve yükselişin devam edeceğine işaret ediyor. Ancak kısa periyotta kısa vadeli göstergelerin aşırı alım bölgesinde zayıflaması gün içinde kar satışları oluşabileceğine işaret ediyor. Endeksin gün içinde 90.800 altında kalması durumunda satış baskısının 89.100- 88.800 aralığına doğru güç kazanması beklenir. Kısa vadede bu aralığa, gün içinde 90.800’lere gerileme trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin güne –380 puan üzeri negatif eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

BAŞARILI YATIRIM İÇİN BU 3’LÜ YETER!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin