Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (13.02.2019)

Şeker Yatırım Günlük Hisse Önerileri

Güne pozitif BIST-100 endeksi günü %0,61 düşüşle 103.762’den kapattı. Endeks gün içinde 102.200, kısa vadede ise 101.200 üzerinde tutundukça geri çekilmeler olsa da yükselişin ilk etapta 105.700- 106.500 aralığına doğru devam etme potansiyeli devam edecektir. Ancak MACD gibi orta vadeli göstergenin Sat konumunda olması ve Momentumdaki zayıflama yükseliş trendinin güç kaybettiğine olası yükselişlerin zayıf kalabileceğine ve satış fırsatı olacağına işaret ediyor. Dünkü düşüşte işlem hacminin önceki günkü yükselişe göre yükselmesi de bunu teyit ediyor. Bu nedenle kısa vadede 105.700-106.500 aralığına olası yükselişler kar satışı fırsatı olarak takip edilmelidir. Ancak endekste Ocak 2017’den sonra tekrar bir “Golden Cross” (50 GHO’nın 200 GHO’yı yukarı kesmesi) oluşması kar satışları yaşansa da endeksin orta vadede yükseliş trendini güçlendirerek devam ettireceğine işaret etmektedir. Bu görünüm kar satışlarının yeni alım fırsatı olacağına işaret etmektedir. Endeksin gün içinde 103.300 altına gelmesi durumunda dün açılışta oluşan fiyat boşluğunun dolarak gerilemenin 102.200-102.600 aralığına doğru devam etmesi beklenmektedir. Kısa vadede bu aralığa gerileme trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin güne +200 puan üzeri pozitif eğilimle başlaması beklememektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN!

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin