Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (13.01.2021)

Teknik Bakış

Güne alıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksindeki negatif seyre rağmen günü %0,87 yükselişle 1.549,53’den kapattı. Endeks gün içinde 1.537, kısa vadede ise 1.490 üzerinde tutundukça kar satışları yaşansa da 1.574 seviyesi ilk hedef olmak üzere orta vadede 1.620’li seviyelere kadar devam ettirme potansiyelini koruyacaktır. Endeksin 1.537 altında kar satışlarını 1.509 ilk hedef olmak üzere 1.490’lara kadar devam ettirmesi beklenmektedir. Kısa vadede 1.510 ve altına gerileme alım fırsatı, 1.570 ve üzerine düşük hacimli yükselişler ise satış fırsatı olarak takip edilebilir. Orta vadeli göstergelerdeki güçlü eğilim kar satışları yaşansa da yükseliş trendinin korunacağına işaret ederken, kısa vadeli göstergelerdeki zayıflama ve yükselişlerde işlem miktarının düşmeye başlaması endekste kısa süreli güçlü kar satışları yaşanma riskinin yükseldiğine işaret etmektedir. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN