Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (06.12.2018)

Şeker Yatırım Günlük Hisse Önerileri

Güne güçlü satışlarla başlayan BIST-100 endeksi bankacılık endeksindeki %2,70 düşüşe rağmen Sınai endeksi hisselerinin öncülüğünde günü %0,10 yükselişle 93.970’den kapattı. Endeks kısa vadeli yükselen trend desteği konumunda olan 92.800 üzerinde tutundukça ilk etapta 96.300-96.500 aralığına tekrar yükseliş gerçekleştirme potansiyelini devam ettirecektir. MACD gibi orta vadeli göstergelerin halen pozitif tarafta olması endekste satış baskısı devam etse de yükseliş eğiliminin korunacağına işaret ediyor. Endeksin 92.800 altındaki kapanışlarda ve gün içi fiyatlamalarda ilk hedef 91.200-91.500 aralığı olmak üzere ilerleyen dönemde 88.500-89.000 aralığına doğru kısa vadeli dip arayışının devam ettirmesi beklenir. Kısa vadeli göstergelerdeki negatif eğilim gün içinde sınırlı da olsa satış baskısının devam edebileceğine işaret ediyor. Endeksin gün içinde tepki alımlarını güçlendirmesi içinse 94.500 üzerine yönelmesi gerekiyor. Bu seviye üzerinde trade amaçlı alımlar artırılabilir. Gün içinde 92.800-93.200 aralığına olası düşüşler ise trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin güne satıcılı başlamasını ve gün içinde özelikle sanayi hisselerinde tepki alımı denemelerinin devam etmesi beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

BAŞARILI YATIRIM İÇİN BU 3’LÜ YETER!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin