Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (06.09.2018)

Şeker Yatırım Günlük Hisse Önerileri

Güne hafif eksiyle başlayan BIST-100 endeksi banka hisseleri öncülüğünde günü %0,43 düşüşle 92.791’dan kapattı.

Endeks 92.200 üzerinde tutundukça 56 GHO’nın geçtiği önemli direnç bölgesi olan 95.300-95.700 aralığına doğru tepki yükselişinin devamı beklenmektedir. Orta vadeli düşüş trendi içinde endeks 56 GHO’yı her yukarı kırmayı denediğinde 10-14 bin puan arası satışlarla karşılaşarak kısa vadeli yeni dip seviyelere yöneldi. Bu nedenle 95.300 ve üzerine olası düşük hacimli yükselişler kısa vadeli kar satışı fırsatı olarak değerlendirilmelidir. Endeksin 92.200 altındaki kapanışlarda ise satış baskısının ilk hedef 91.300- 91.000 aralığı olmak üzere ve bu aralık altında ise 88.764-88.938 arasındaki fiyat boşluğuna doğru düşüşün devamı beklenmelidir. MACD’ın Al konumunda olası ve MACD-Momentum gibi göstergelerdeki orta vadeli pozitif uyumsuzluk sürecinin devam etmesi kısa vadede satış baskısı yaşansa da endeksin orta vadeli güçlü tepki yükselişine devam edeceğine işaret etmektedir. Ancak kısa vadeli göstergelerdeki negatif eğilim gün içinde sınırlı kar satışlarının devam edebileceğini gösteriyor. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin