Şeker Yatırım Hisse Önerileri – (05.09.2018)

Şeker Yatırım Günlük Hisse Önerileri

Güne hafif pozitif başlayan BIST-100 endeksi SINAİ endeks öncülüğünde günü %0,77 düşüşle 93.189’dan kapattı.

Endeks 92.700 üzerinde tutunması durumunda 56 GHO’nın geçtiği 95.300-95.500 aralığına doğru tepki yükselişinin devamı beklenir. Orta vadeli düşüş trendi içinde endeks 56 GHO’ya her yaklaştığında ya da yukarı kırmayı denediğinde güçlü satışlarla karşılaşarak kısa vadeli yeni dip seviyelere yöneldi. Bu nedenle 95.300 ve üzerine olası düşük hacimli yükselişler kısa vadeli kar satışı fırsatı olarak değerlendirilmelidir. Endeksin 92.700 altına gelmesi durumunda satış baskısının ilk hedef 91.300- 91.000 aralığı olmak üzere devam etmesi ve bu aralık altında ise 88.764-88.938 arasındaki fiyat boşluğunu hedeflemesi beklenmektedir. Kısa vadeli pozisyonlar için 92.700 seviyesi zarar-kes olarak takip edilebilir. MACD’ın Al sinyali vermesi ve orta vadeli göstergelerdeki pozitif uyumsuzluk sürecinin devamı satış baskısı oluşsa da ilerleyen dönemde endeksin güçlü tepki yükselişi trendi oluşturma potansiyelinin devam ettiğine işaret ediyor. Ancak kısa periyotta göstergelerde oluşan negatif eğilim gün içinde satış baskısının devam edebileceğine işaret ediyor. Endeksin güne negatif eğilimle başlaması beklenir.

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

BAŞARILI YATIRIM İÇİN BU 3’LÜ YETER!…

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin