Şeker Yatırım 2021 Şubat Hisse Önerileri

2021 Şubat Ayı İçin 8 Hisse Önerisi

Strateji

Şubat’ta global piyasalar, Covid-19’un mutasyon sonrası yayılım hızı ve aşı uygulamalarını takip edecek. Ayrıca, ABD ek teşvik paketine ilişkin gelişmeler de önemli olacaktır. Şubat’ta riskten kaçınma eğiliminin devam etmesi beklenirken, gelecek olumsuz makro veriler piyasalarda satış baskısının güçlenmesine neden olabilir. Ancak, borsalarda satış baskısı güçlense de bol likiditenin desteğiyle belirli seviyelerde alımların yeniden kuvvetlenmesi beklenmektedir. Bu bağlamda, ay içinde kar satışlarının devam edebileceğini; ancak ay sonuna doğru piyasaların yeniden güçlenmeye başlayacağını düşünüyoruz. Bu dönemde gelişmekte olan ülkelerin pozitif ayrışması beklenirken TL varlıkların öne çıkması beklenmektedir. Yurt içi ana gündemi ise salgındaki gelişmeler, TCMB’nin adımları, makro veriler ve ABD & AB ile ilgili gelişmeler oluşturacaktır.

Ocak sonunda yaşanan kar satışlarının Şubat içinde aralıklarla devam edebileceğini düşünüyoruz. Ancak, TCMB’nin sıkı para politikasını devam ettirmesi nedeniyle TL’deki güçlü seyrin devam etmesi beklenmektedir. Yurt içinde kısıtlamaların gevşetilmesi, TL varlıkların pozitif ayrışmasına katkı sağlayabilir. CDS’lerdeki seyir TL varlıklara yönelik risk iştahında zayıflama olmadığına işaret ediyor. Bu nedenle global risk iştahının tekrar güçlenmesi durumunda TL varlıkların yabancı ilgisiyle pozitif ayrışmasını devam ettirmesini bekliyoruz. BIST’in geçmiş son 6 yıllık performansları incelendiğinde Şubat’ı genelde düşüşle kapattığını görüyoruz. BIST’in Şubat’ta 1.400-1.560 aralığında geniş bantta dalgalanmasını, kısa vadede 1.430 ve altı gerilemelerin yeni alım fırsatı, 1.550 ve üzeri yükselişlerin satış fırsatı olabileceğini düşünüyoruz.

Portföy Önerileri

Portföyümüzdeki tahvil ağırlığını %45, döviz ağırlığını %20 ve hisse senedi ağırlığını %35 olarak koruyoruz.

Kaynak: Şeker Yatırım Aylık Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN