Şeker Yatırım 2021 Eylül Hisse Önerileri

Aylık Strateji

Ağustos’ta piyasalarda gündem delta varyantının yayılma hızı ve ülkelerin yeniden kısıtlamalara başvurup başvurmayacağı olacak. Ekonomi tarafında Fed’in varlık alımlarını ne zaman azaltmaya başlayacağı takip edilecek. Mevcut para politikaları pandemi nedeniyle halen oldukça genişleyici ve merkez bankalarından kısa vadede sert bir sıkılaşma adımı beklenmiyor. Bu nedenle global risk alma iştahında Eylül’de bir zayıflama yaşansa da bunun çok güçlü olmayacağı ve orta vadede risk alma iştahının güçlü kalmaya devam etmesi beklenmektedir. Buna paralel ay içinde borsalarda kar satışları yaşansa da majör borsaların Eylül’de yeni tarihi zirve seviyeler test etmeye devam etmesi beklenir. Yurtiçi piyasalarda pandemideki gelişmeler, ekonomi tarafında ise enflasyonun seyri ve TCMB faiz kararı takip edecek.

TCMB’nin Eylül toplantısında sıkı duruşuna sürdürmesi durumunda TL’de değer kazançlarının ve BIST’in de pozitif ayrışmanın sınırlı da olsa devam etmesi beklenmektedir. Son dönemde artan yabancı ilgisi ve TL varlıkların benzerlerine göre halen iskontolu olması da bu beklentiyi destekleyecektir. Ancak güçlü yükseliş sonrası BIST’te ay içinde sınırlı da olsa kar satışları yaşanabileceğini ancak gerilemelerin orta vade için alım fırsatı olacağını düşünüyoruz. Son üç yılda BIST’in Eylül’de güçlü performans gösterdiğini görüyoruz. Bu beklentiler ışığında BIST-100’ün Eylül’de 1.420-1.530 aralığında dalgalanabileceğini düşünüyoruz. Ay içinde 1.420 ve altına gerilemelerin alım, 1.520 ve üzerine yükselişlerin ise satış fırsatı olabileceğini düşünüyoruz. Portföyümüzdeki tahvil ağırlığını %45, döviz ağırlığını %20 ve hisse senedi ağırlığını %35 olarak koruyoruz.

Portföy Önerileri

Portföyümüzdeki tahvil ağırlığını %45, döviz ağırlığını %20 ve hisse senedi ağırlığını %35
olarak koruyoruz.

Kaynak: Şeker Yatırım Aylık Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!