Pegasus Hava Yolları Hisse Önerisi / Ak Yatırım – (31.10.2019)

PEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞI

Cari Fiyat (TL): 65.30
12A Hedef (TL): 95.00
Potansiyel: %45

– 2020 tahminlerimize göre Pegasus 4.2x FD/FAVÖK ile benzer grup ortalaması olan 5.5x’e göre oldukça iskontolu işlem görmektedir. Dolayısı ile 2019 yılında hisse senedinde görülen yüksek getiriye rağmen, Pegasus’un halen önemli bir getiri potansiyeli sunduğunu düşünüyoruz. 11 Kasım’da açıklanması beklenen 3Ç19 sonuçlarının hisse için yakın vadeli katalizör olabileceğini düşünüyoruz.

– Zayıflayan talebe karşı, yurt içi kapasitesinin bir kısmını yurt dışına aktaran Pegasus, yan gelirlerde ciddi bir artış yaşarken, uzayan ortalama uçuş mesafesi sayesinde birim maliyetlerde optimizasyon sağladı. Ayrıca, yurt dışı gelirlerin artışı doğal yoldan operasyonel kur uyumsuzluğunu da çözmüş oldu. Gelecek yıl kapasite artışlarının birim gelirler üzerinde yaratabileceği olası marj baskısının, kapasite değişimi ve yakıt tasarruflu uçak sayısının filodaki ağırlığının artmasıyla önüne geçilebileceğini düşünüyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN