Park Elektrik Hisse Önerisi / Şeker Yatırım – (06.05.2013)

Park Elektrik Hisse Önerisi – Şeker Yatırım

Öneri: AL
Hedef Fiyat: 7.90 TL

• Park Elektrik’in 1Ç13’de net karı geçen senenin aynı dönemine göre %34.6 düşüşle 14 milyon TL seviyesinde gerçekleşirken, beklentimiz olan 24 milyon TL ve piyasa beklentisi olan 25 milyon TL net kar rakamının altında geldi. Beklentilerin altında kalan operasyonel karlılık (özellikle net satış gelirleri) net kar rakamının beklentilerin altında kalmasındaki en büyük etken oldu.

• Bakır fiyatlarındaki gerileme diğer yandan bakır madeninde kapalı ocaktan açık ocağa geçiş nedeniyle oluşan ek maliyetler ve kullanılan stoktaki tenör düşüklüğü, şirketin marjlarını yılın ilk çeyreğinde baskı altına almıştır.

• Buna göre beklentilerimizin altında kalan 1Ç sonuçları sonrası Park Elektrik için daha önce 8.20 TL seviyesinde bulunan hedef hisse fiyatımızı 7.90 TL seviyesine revize ediyoruz. Ancak cari hisse fiyatı 6.66 TL seviyesinde bulunan şirket için bu aşmada hedef hisse fiyatımıza göre %18 kazandırma potansiyeli taşıması nedeniyle bu aşamada AL olan önerimizi koruyoruz.

Şeker Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN