Osmanlı Yatırım 2018 Ocak Hisse Önerileri

Osmanlı Yatırım Aylık Hisse Önerileri

2017 yılını tarihi zirvelerinde kapatan Borsa İstanbul 2018 yılında da olumlu seyrini devam ettirecek gibi görünüyor. Özellikle sanayi ve hizmet sektörü hisseleri 9 aylık bilançolar sonrası olumlu performans göstererek endeksi sürükleyen hisselerdi. Yine bilanço beklentileri ile bu hisselerde hareketin devamını bekliyoruz. Endeks üzerinde ağırlığı yüksek olan bankacılık sektörü ise %47’lik yıllık endeks getirisinin uzağında kalarak %32 civarında bir getiri ile yılı tamamladı. Bu sektörün 2018 yılında endeks üzerinde getiri göstererek piyasayı sürüklemesini bekliyoruz. ABD’de devam eden davanın oluşturduğu riskin azalması ve yükselen faizlerde yaşanacak gevşeme sonrası bankacılık endeksi ile birlikte Borsa İstanbul’da da yeni zirveler gündeme gelebilir.

Takip edeceğimiz önemli gelişmeler olarak ABD’ de görülen dava, enflasyon verileri, K.Kore-ABD gerilimi ve Fitch Türkiye değerlendirmesi sayılabilir. 113500 ve 115000 desteklerinin izleneceği önümüzdeki dönemde 118500, 120000 ve 124000 direnç noktalarımız olacaktır. ARCLK, EREGL ve Bankacılık sektörü hisseleri bu ay olumlu performans beklediğimiz hisselerdir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin