Osmanlı Yatırım 2018 Mart Hisse Önerileri

Osmanlı Yatırım Aylık Hisse Önerileri

12 aylık bilançolar nedeniyle hisse bazlı sert hareketlerin görüldüğü şubat ayında Afrin operasyonu kaynaklı haberlerin etkisini gördük.

Özellikle şubat ayının ikinci yarısında Suriye rejimi hükümet yanlısı güçlerin Afrin’e girdiğine dair haberler bölgedeki jeopolitik risklerin artış göstermesine ve yurt içi piyasalarda risk fiyatlamasının öne çıkmasına neden oldu. Ancak bölgeye gidenlerin Suriye güçleri değil de rejim yanlısı milisler olduğu haberi ve top atışları sonrasında geri çekildiklerine yönelik haberler, risklerin sindirilmesini ve TL varlıkların kayıplarını geri almasını sağladı. Bu dönemde 113000 seviyesindeki güçlü destekten alımların geldiği görüldü. Genel anlamda piyasalara baktığımızda bölgesel risklerin piyasada sindirilmeye başladığını görüyoruz. Fakat ilerleyen süreçte bölgedeki gelişmeleri ve haber akışlarını yakından takip etmek önem arz edecektir. Bölgedeki tansiyonun ve jeopolitik risklerin artması piyasalar üzerinde baskı oluşturabilecek bir etken olarak öne çıkmaktadır. Bu gelişmeler ışığında mart ayında 117500 üzerinde kalındıkça 122000 direncine doğru hareketler görülebilir. 117500, 115000 ve 113000 önemli destek noktalarımız olacaktır. Olumlu bilanço açıklayıp temettü beklentisi yaratan hisseler yanında EREGL, VAKBN ve PGSUS bu ay olumlu performans göstermesini beklediğimiz hisselerdir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin