Osmanlı Yatırım 2018 Eylül Hisse Önerileri

Osmanlı Yatırım Aylık Hisse Önerileri

Eylül ayının ilk işlem günü yine piyasaları ilgilendirecek önemli bir veri olan enflasyon rakamları ile başladık. Son dönemdeki kur hareketleri ve fiyat artışları nedeniyle TÜFE rakamlarının önümüzdeki aylarda da yüksek seyredebileceği gözardı edilmemelidir. Gelen veri 13 Eylül PPK toplantısında TCMB’nin atacağı adım için de belirleyici olmuştur. Suriye konusunda Rusya ve İran ile birlikte atılan adımlar özellikle ABD ve diğer ülkeler ile diplomatik ilişkiler konusuna yön verecektir. Ekonomi yönetiminin belki de ilk sınavı Eylül’de açıklanacak orta vadeli program olacak. Yapısal reformlarla ilgili ne gibi adımların atıldığını bu programla göreceğiz. Bu beklentiler ile Ağustos ayında olduğu gibi Eylül ayında da kurların hareketli olmasını bekliyoruz. Bu doğrultuda hisse senedi piyasasında da dalgalanmalar görülecektir. Yabancı takasında önemli değişiklik olmaması piyasayı ayakta tutan önemli etken durumunda.

Eylül ayında 89500 – 88500 ve 85000 destekleri ile 95000 ve 96500 dirençlerinin öne çıkmasını bekliyoruz. Havacılık sektörü, TUPRS ve VAKBN hissesinin takip edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin