Osmanlı Yatırım 2018 Ekim Hisse Önerileri

Osmanlı Yatırım Aylık Hisse Önerileri

Dövizdeki oynaklığın sona ermesi ve MB’nın 625 puanlık faiz artırımı etkisiyle Eylül ayında Borsa İstanbul’da 92.000’den 100.000’e bir hareket gördük. Özellikle Almanya ve ABD ile olan ilişkilerin yumuşaması ve karşılıklı olumlu açıklamalar endeksin bu yükselişinde olumlu etkendi. Ekim ayında ekonomik olarak veri anlamında 3 Ekim Çarşamba günü açıklanacak TÜFE rakamları oldukça önemli olacak. Beklentiler zaten yüksek bir dataya işaret etse de beklentilerin daha da üzerinde gelebilecek rakam sert dalgalanmalara neden olabilir. Siyasi gelişmeler anlamında diğer bir gelişme 12 Ekim’de görülecek Rahip Brunson davası olacak. ABD ile ilişkilerin geleceği ve Halkbank davası ile ilişkilendirildiği için önemle takip edilen davanın sonucu da piyasada sert dalgalanmalara neden olacaktır.

Yukarıdaki haber akışına göre 98.500 ve 97.200 destekleri ile 100.400, 101.900 ve 102.500 dirençleri denenebilir. Bu gelişmeler ışığında Ekim ayında ASELS, PGSUS ve YKBNK hisselerinin öne çıkabileceğini düşünüyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin