Osmanlı Yatırım 2017 Aralık Hisse Önerileri

Osmanlı Yatırım Aylık Hisse Önerileri

Kasım ayı bülteninde belirttiğimiz gibi istatistiklere göre hisse piyasaları için negatif bir ayı geride bıraktık. Kasım başında endekste tarihi zirve olan 115093 görüldükten sonra ay sonuna doğru 101490 seviyesine kadar geri çekildi. Özellikle vadeli işlem ve opsiyon piyasasında uzun zamandan beri yüksek olan açık pozisyon sayısının azalması yani uzun pozisyonların kapanıyor olması, iç siyasette yükselen tansiyon, Amerika’da görülen Rıza Zarrab davası gibi gelişmelerin piyasalar üzerinde baskı yarattığını gördük.

Aralık ayı gündem açısından daha sakin ve olumsuz senaryoların piyasa tarafından fiyatlanmış olduğu bir ay olacak. Endekste 100000 psikolojik destek noktasına yaklaşımlarda alımların gelebileceğini düşünüyoruz. Yurt dışı piyasaların çoğunun ay sonunda tatil rehavetine girmeleri ve özellikle Rıza Zarrab davasında Türkiye ve finansal kurumlarla ilgili önemli bir ceza veya yaptırım gelmemesi, Amerika’da Aralık ayında bir faiz artırımı ihtimalinin neredeyse tamamen fiyatlanmış olması ve yıl sonu bilançolarının yaklaşıyor olması piyasaları daha çok rahatlatacak ve endeksin 107500 direncine hareketine zemin hazırlayacaktır. 107500, 109000 ve 115000 direnç noktaları olarak, 101000, 99000 ve 97200 ise destek noktaları olarak takip edilmelidir. GARAN, YKBNK ve TUPRS bu ay olumlu performans beklediğimiz hisselerdir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin