Migros Hisse Önerisi / Gedik Yatırım – (25.09.2020)

Migros

Hedef Fiyat (TL) 56.32
Hisse Fiyatı (TL) 41.14
Yükseliş Potansiyeli (%) 37%

➢ Migros, portföyümüzdeki en beğendiğimiz şirketlerden biri olma konumunu korumaktadır. Şöyle ki, şirket finansal borçluluğunu, beklentilerimizin üzerinde yarattığı nakit akışı ile (yıllık beklentimiz: 750 milyon TL) hızla azaltmaktadır.

➢ Şirket, döviz cinsi borcunu son 18 ayda 350 milyon Avro’dan 150 milyon Avro’ya düşürmüştür. Şirketin TL bazlı (finansal) borcu ise 2019 sonu 2 milyar TL’den 2020’nin ilk yarısı sonunda 1.1 milyar TL’ye düşmüştür. Tahminlerimize göre, şirketin 2022’nin ilk yarısı sonunda finansal borcu kalmayabilir.

➢ Büyüme beklentileri ele alındığında, Migros enflasyon üzerinde ciro büyüme sürdürülebilirliği ile BIST dahilindeki en güçlü şirketlerden biridir.

➢ Önümüzdeki dönemde, finansal borçluluğundaki düşüş trendinin Migros’un piyasa değerime olumlu katkı yapmaya devam etmesini beklemekteyiz. Şirket 5,0 FD/FAVÖK çarpanları ile işlem görürken, aynı sektörde işlem gören ve güçlü net nakit pozisyonu olan BIM’in 10.5 FD/FAVÖK çarpanıyla işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Kaynak: Gedik Yatırım Çeyreksel Strateji Raporu – Eylül 2020

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN