Meksa Yatırım (23-27 Kasım 2015) Haftalık Hisse Önerileri

Meksa Yatırım Haftalık Hisse Önerileri

Piyasalarda temkinli iyimserlik korunuyor. Endekste kâr satışları görülürken gösterge faiz oranları ve döviz kurlarında ise düşüş var. Döviz kurlarındaki düşüşe karşılık borsadaki tepki çıkışları henüz güç kazanmış değil.

FED kaynaklı gelişmeler, dış piyasaların seyri, yeni hükümet, döviz kurları, Suriye, ABD ve Euro Bölgesine ait makro ekonomik veriler izlenen gündem konuları. FED tutanakları sonrası faiz artırım baskısı azalmaya başladı. Tutanaklarda faiz artırımının kademeli olacağı ve ABD ekonomisinin sağlıklı yapıya kavuşmaya başladığı yönündeki değerlendirmeler bu yöndeki baskıyı azalttı. 15-16 Aralık FED toplantı tarihi yaklaştıkça bu yöndeki duyarlılık artacaktır. 24 Kasım’daki Merkez Bankası toplantısından faiz değişimi beklenmiyor. Yeni hükümet beklenirken yeni ekonomi yönetimi ve Babacan’ın konumu yakından izlenecek. Dış piyasalarda son günlerde görülen iyimserliğe rağmen iç piyasayı taşıyacak beklenti eksiliği nedeniyle iç gündemdeki rahatlama fiyatlanamıyor. Temkinli iyimserlik sürebilir.

Endekste kâr satışlarına rağmen çıkış hareketi korunuyor. Gelen satışlar bu aşamada “Düzeltme” boyutunda. İlk destekler 80.000-79.500 seviyelerinde. Bu seviyeler kısa dönem çıkış trend ve seçim sonrası oluşan gap-boşluk destek noktaları olması açısından önemli. Bu seviyenin üzerinde çıkış hareketi gücünü koruyacaktır. 79.500 seviyesinin altında kalınması durumunda sonraki destek 77.500 seviyesinde bulunuyor. İlk direnç ise 83.500 seviyesinde. Bu seviyelere hareketlenmelerde satışlar görülebilir. Sonraki dirençler 84.500  ve 87.000 seviyesinde. Endekste çıkış trendi sürmekle birlikte destek seviyelerinde tepki alımlarının görüldüğü ancak direnç seviyelerinin geçilmekte zorlanıldığı piyasa yapısı öne çıkabilir.

79.500 seviyesinin üzerinde hisse pozisyonları korunup verilen direnç seviyeleri beklenebilir. 83.500 seviyesini geçemeyen çıkış denemelerinde veya 79.500 seviyesinin altında satış yapılabilir.

23112015-hisse-onerileri-meksa-yatirim

Zeynel Balcı
Meksa Yatırım – Stratejist

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin