Koza Altın Hisse Önerisi / Şeker Yatırım 2013

Koza Altın Hisse Önerisi – Şeker Yatırım

Şeker Yatırım KOZA ALTIN 2013 Hedef Fiyatını 52.00 Olarak Belirlerdi.

Halihazırda Ovacık, Kaymaz ve Mastra madenlerinde üretim gerçekleştiren Koza Altın, son rezerv raporuna göre toplam rezev miktarı 2.3 milyon ons toplam altın kaynağı ise 11 milyon ons seviyesinde bulunmaktadır. Şirket 2013 yılı içinde Himmetdede ve Mollakara-Diyadin madenlerinde üretime geçmeyi planlamaktadır.

Şirket bu madenlerde yıllık 100 bin ons altın üretmeyi hedeflemektedir. Şirket bunun dışında 43 işletme ve 417 arama ruhsatına sahiptir. Koza Altın altın üreticisi olması nedeniyle altın fiyatlarına duyarlı bir şirkettir. Altın fiyatlarındaki hareketler şirketin hisse fiyatına da direk etki etmekte şirket altın fiyatlarına paralel bir seyir izlemektedir. Son yıllarda hızlı bir yükseliş gerçekleştiren ve şu anda da 1650 dolar seviyeleri üzerinde seyreden altın fiyatlarındaki yüksek seyir şirketin mali tablolarına olumlu yansımıştır. Diğer ynadan şirketin net nakit maliyeti 9A12 itibariyle 353 dolar /ons seviyesinde bulunmaktadır ki bu durum ortalama 600 dolar/ons seviyesinde bulunan global altın üreticilerinin maliyetleri ile karşılaştırıldığında düşük seviyede bulunmaktadır. Bu durumda şirketin mali yapısına olumlu katkı sağlamaktadır. Şirketin özellikle açık madencilik yapması yanında varlıklarının tenörünün yüksek olması Koza Altın’ın FAVÖK marjının %80’seviyesinde olamsını sağlamıştır. Altın fiyatlarının yüksek seyrini koruması, şirketin özellikle 2013 yılında yeni madenlerinde altın üretime geçecek olması, buna ek olarak şirketin rezerv miktarındaki olası artışlarının şirketin hisse fiyatını olumlu etkilemesini sürdüreceğini düşünüyoruz.

İNA Analizine göre hedef hisse fiyatını 52 TL hesapladığımız Koza Altın ile ilgili olarak AL önerisi veriyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Şeker Yatırım 2013 Ocak Aylık Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN