Koza Altın Hisse Önerisi / Şeker Yatırım – (06.05.2013)

Koza Altın Hisse Önerisi – Şeker Yatırım

Öneri: AL
Hedef Fiyat: 43.50 TL

• Koza Altın’ın net kar rakamı 1Ç13’de geçen senenin aynı dönemine göre %41.8, bir önceki çeyreğe göre ise %28.8 düşüşle 111 milyon TL seviyesine geriledi. Net kar rakamı beklentimiz olan 138 milyon TL ve piyasa beklentisi olan 137 milyon TL net kar rakamının altında kaldı. Beklentimizden düşük gelen net satış gelirleri ve artan net nakit maliyetleri, net kar rakamının beklentilerin altında kalmasındaki en büyük etken oldu.

• Buna göre gerek altın fiyatlarındaki son dönemdeki sert düşüşler ve gerekse açıklanan ilk çeyrek rakamlarının beklentilerin altında kalması sonrası şirket için daha once 54.00 TL seviyesinde bulunan hedef hisse fiyatmızı 43.50 TL seviyesine revize ediyoruz. Ancak, cari hisse fiyatı 36.80 TL seviyesinde bulunan Koza Altın’ın halen hedef hisse fiyatımıza göre %18 prim potansiyeli taşıması nedeniyle bu aşamada şirket hisseleri ile ilgili olarak “AL” olan önerimizi koruyoruz. Diğer yandan Koza Altın’ın hedef hisse fiyatını revize etmemiz sonrası Koza Anadolu’nun (KOZAA) hedef hisse fiyatını da 8.20 TL seviyesinden 6.70 TL seviyesine revize ediyoruz.

Şeker Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!