Işık Menkul (5-9 Aralık 2016) Haftalık Hisse Önerileri

Işık Menkul Haftalık Hisse Bülteni

Hisse Önerileri

BİM

2016 yılının 3.çeyreğinde son yeni yılın en yüksek kar rakamını açıklayan şirketin, operasyonel karlılığı dikkat çekiyor. Şirketin satışları beklenilen düzeyde artmasa da çeyreklik bazda %13.7 artışlar 5.06 milyar lira satış geliri elde edildi. Şirketin faaliyet karı %12 artarken, brüt kar marjındaki yükseliş karlılığı artırmaya devam ediyor. TL’deki değer kaybı sonrası önümüzdeki yılın ilk aylarında görülmeye başlanacak olan enflasyon artışı şirketin ciro büyümesini artıracaktır. Borçsuz yapısı ve düşük kur riski nedeniyle Türk Lirası ve Faiz oranlarında olası dalgalanmalara karşı güçlü yapısı ile dikkat çeken Bim hisselerinin 2017 yılında satış ve karlılıkta iyi performans sergileyeceğini düşünüyoruz. Bim için 51.50 hedef fiyat ile %8 yükseliş potansiyeli öngörüyoruz.

AKÇANSA

Genel olarak Marmara Bölgesine faaliyette bulanan Akçansa, üçüncü havaalanı, kanal istanbul ve devam eden kentsel dönüşüm projelerinin çimento talebini karşılıyor. Düşük enerji maliyetlerinden faydalanmaya devam eden şirket, Çanakkale tesisinde kapasite artışına gitme yönünde yasal süreçleri tamamlamasına karşın nihai yatırım kararını henüz almadı. Bu kararın alınması hisse fiyatına olumlu yansıyabilir. Şirketin gelirlerinde bir önceki yılın aynı dönemine göre %2lik bir düşüş olsa da faaliyet karı, düşük maliyetli hammaddelerin kullanılması sonucu iyileşme gösterdi. Borç geri ödeme gücünün yüksekliği, sektöre göre cazip çarpanları ve çimento talebinin artıracak yeni projeler ile önerdiğimiz hisse listesinde olan Akçansa için 14.50 hedef fiyat ile yüzde 14 yükseliş potansiyeli öngörüyoruz.

Işık Menkul Araştırma

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin