Işık Menkul (30 Ocak – 3 Şubat 2017) Haftalık Hisse Önerileri

Işık Menkul Haftalık Hisse Bülteni

Karel Elektronik

Türkiye’de işyeri haberleşme trafiğinin yaklaşık %50’si Karel sistemler üzerinden gerçekleşmektedir. Geçtiğimiz yılın 3.çeyreğinde 8.3 milyon TL zarar açıklayan şirket 2016 yılının 3.çeyreğinde 11.5 milyon TL net kar açıkladı. FK ve PD/DD çarpanlarına göre iskontolu işlem gören karel hisseleri için 2.95 hedef fiyat ile tut tavsiyemizi koruyoruz.

Aselsan

Aselsan’ın gelirlerinin %90’dan fazlasın savunma sanayi gelirlerinden oluşuyor. Son dönemde sınır ötesi operasyonlar nedeniyle savunma sanayi harcamalarında artış görülecek olması şirketin gelirlerini artıracak. Yerli üretimin desteklenmesi ve sivil alana yönelik üretim için atılan yeni adımlar şirket için yüksek potansiyel beklentisi oluşturuyor. Şirketin bakiye siparişlerinde artış devam ediyor. Son açıklanan rakamlara göre bu rakam 5.7 milyar dolar. Aselsan şuanda hedef fiyatımızı geçti. Ancak endekse paralel performans devam edebilir.

Netaş Telekom

Yeni yapılacak havalimanının tamamını kapsayacak kablolu ve kablosuz alan ağlarının kuruluşu ve 5 yıl işletilmesi ihalesini alan Netaş, son dönemdeki anlaşmalarla dikkat çekiyor. 2016 yılında finansman giderlerinin artmasıyla zarar açıklayan Netaş’ın iyi performans göstermesini bekliyoruz. Hedef fiyat 11.80 tavsiye Tut.

İndeks Bilgisayar

İndeks Bilgisayar 2016 yılının 3.çeyreğini 9 milyon TL net kar ile yıllık yüzde 12 büyüyerek kapattı. Zayıflayan tüketici güveni nedeniyle cirolarda zayıflama görüyoruz. Ancak şirket büyümeye devam ediyor. Hedef fiyatımız 8.60 tavsiyemiz endekse paralel getiri.

Işık Menkul Araştırma

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin