Işık Menkul (27 Şubat – 3 Mart 2017) Haftalık Hisse Önerileri

Işık Menkul Haftalık Hisse Bülteni

Lokman Hekim

Yeni hastane ve poliklinik yatırımı sebebiyle beklentilerin altında kar rakamı açıklayan şirket, faaliyet kar marjında iyileşmeyi devam ettirdi. Ağustos ayından itibaren Akay Hastanesi konsolide edilemeye başlandı. Sonuçlar kısa vadede hisse üzerinde negatif olsa da FAVÖK marjında devam eden iyileşme, düşük borçluluk, düşük yabancı para riski gibi etkenler hisse için pozitif olmaya devam ediyor. Hisse alımına devam eden Lokman Hekim, düşük çarpanları ile dikkatimizi çekmeye devam ediyor. Hisse için 5.90 hedef fiyat ile yüzde 14 yükseliş potansiyeli öngörüyoruz.

 Logo Yazılım

Türkiye’nin en büyük kurumsal yazılım üreticilerinden olan Logo yazılım başarılı büyüme performansını sürdürüyor. Son yapılan pazar araştırmasında pazar payını yüzde 24.1’e yükselten LOGO, yüzde 41 ile pazarın lideri olan SAP’ı takip ediyor. Son olarak müşteri ilişkileri yönetimi ve iş analitiği ile ilgili uygulamalara yönelen LOGO’nun hızlı büyümesine devam edeceğini düşünüyoruz. Net karda %16 büyüme sağlayan şirket, son olarak Romanya Merkezli TotalSoft şirketini satın aldı. Son dönemde ARGE yatırımlarına devam eden Logo yazılım hisselerinde 60 TL hedef fiyat ile yüzde 14 yükseliş potansiyeli öngörüyoruz.

Işık Menkul Araştırma

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin