Işık Menkul (23-27 Ocak 2017) Haftalık Hisse Önerileri

Işık Menkul Haftalık Hisse Bülteni

TÜRK TRAKTÖR

Düzenli olarak büyüyen şirket, operasyonel taraftaki performansı ile dikkat çekiyor. Türkiye’de traktör pazarının büyümeye devam etmesi ve Türk Traktör’ün pazarda lider olması şirketi ön plana çıkarıyor. Tarım sektöründeki makineleşmenin düşük olması ve traktörlerin ise yaşlı olması sebebiyle önümüzdeki dönemde şirketin büyümeye devam etmesini öngörüyoruz. Sakarya’da yeni fabrika yatırımına devam eden ortalama %8.1 temettü verimi ile temettü dağıtıyor. 2017 yılında mevcut temettü politikasını sürdürmesini beklendiğimiz şirketin temettü veriminin %7.62 olmasını bekliyoruz. Değerleme çarpanlarına göre iskontolu işlem gören Türk traktör hisselerinde 84 TL hedef fiyat ile %8 yükseliş potansiyeli öngörüyoruz.

PINAR SÜT

2016 yılının ilk dokuz ayında satışlarını 2015 yılının aynı dönemine göre %6.41 artıran Pınar süt 55.5 milyon TL net kar açıkladı. 2015 yılında Şanlıurfa Fabrikası’nda üretime başlayan Pınar Süt, İzmir ve Eskişehir fabrikalarında ise yenileme yatırımlarına devam etti. Şanlıurfa yatırımı ile çiğ süt işleme kapasitesinde %18 artış sağlandı. Sektöründe lider konumda olan Pınar Süt başta Körfez Bölgesi olmak üzere dünyanın farklı bölgelerine ihracat yapıyor. Süt ve süt ürünlerinin ihracattaki payı %19 civarında. Her yıl düzenli olarak temettü dağıtan şirketin temettü veriminin yüzde 8.5 civarı hisse başına ise temettü miktarının ise 1.30 olmasını bekliyoruz. Pınar süt hisselerinde 18.20 hedef fiyat ile yüzde 12 yükseliş potansiyeli öngörüyoruz.

Işık Menkul Araştırma

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin