Işık Menkul (20-24 Şubat 2017) Haftalık Hisse Önerileri

Işık Menkul Haftalık Hisse Bülteni

İNDEKS BİLGİSAYAR

Son dönemde bilişim sektörü ön planda olmaya devam ediyor. Teknoloji ve bilişim hisselerinin iyi performans göstermesinin altında yaptıkları yatırımlar ve karlarında yaşanan artış yatıyor. Ayrıca sektörel teşvikler şirketlerin büyümesinde önemli bir etken. Zayıflayan tüketici güveni nedeniyle cirolarda zayıflama görüyoruz. Ancak uzun vadede Bilgi Teknolojileri sektörünün hızlı büyümesinden faydalanacağını düşünüyoruz. Ayrıca Kağıthane yapımı süren gayrimenkul projesinden gelecek olan 204 milyon TL’nin hem satın almalarda hem de temettü olarak dağıtılacak olmasını önemli buluyoruz. Düzenli olarak temettü ödeyen ve temettü verimi yüksek olan İndeks bilgisayar için 9.52 hedef fiyat ile yüzde 14 yükseliş potansiyeli öngörüyoruz.

TAV HOLDİNG

Geçtiğimiz yıl yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi ve terör saldırılarının turizm sektörünü olumsuz etkilemesi ile uluslararası yol trafiğinde %20 düşüş bekleniyor. Zayıf 2016 beklentileri hisse üzerinde olumsuz etki yapmaya devam edebilir. Ancak şirket uzun vade için ciddi bir yükseliş potansiyeli oluşturuyor. Yeni havalimanı ihaleleri ve yolcu sayısındaki daralmada görülecek azalma hisse fiyatına pozitif yansıyacaktır. Şirketin yurtdışı benzerlerine göre iskontosu %50 civarında. Tav Holding hisselerinde 10-12 seviyesinin beklenmedik yeni bir olumsuzluk olmaması durumunda dip olduğunu düşünüyoruz. Uzun vadeli yatırım için beğendiğimiz hissede 19.80 hedef fiyat ile yüzde 25 yükseliş potansiyeli öngörüyoruz.

Işık Menkul Araştırma

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin