İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (15.03.2019)

Mavi Giyim Sanayi Tic.A.S

Kapanış (TL) : 41.02 – Hedef Fiyat (TL) : 52.06 – Piyasa Deg.(TL) : 2037 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 2.18 ↑ MAVI TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 26.91

MAVI 4Ç18 Sonuçları: Güçlü Operasyonel Sonuçlar ve Pozitif 2019 Hedefleri
MAVI 4Ç18’de bizim beklentilerimize paralel ancak piyasa beklentisinin bir miktar altında 2mn TL net zarar açıkladı. (Iş Yatırım: 5mn TL net zarar & Piyasa: 2mn TL net kar). Güçlü operasyonel performansa rağmen, geçen yılın oldukça üzerinde seyreden TL faizlerine bağlı artan finansman giderleri ve şirketin Ağustos ayında gerçekleştirdiği türev işlemler nedeni kaydedilen 13mn TL zarar net karı olumsuz etkiledi.

Konsolide ciro, Türkiye perakende operasyonlarında ki güçlü büyümeye bağlı olarak yıllık bazda %33 artış ile 575mn TL olarak gerçekleşti. Ekonomik dalgalanmalara rağmen Türkiye operasyonlarında görülen güçlü birebir büyümenin oldukça olumlu olduğunu düşünüyoruz. 4Ç18 EBITDA, brüt kat marjında görülen sert daralmaya karşın, operayonel giderlerde sıkı maliyet kontrolüne bağlı olarak yıllık bazda, %39 artış ile 62mn TL gerçekleşti. (Iş Yatırım: 50mn TL & Piyasa:54mn TL). Başarılı operayonel performansa ek olarak, Mavi’nin operasyonlardan nakit yaratımı güçlü kalmaya devam etti. Şirketin net borcu 4Ç18’de çeyreksel bazda %17 artış ile 103mn TL gerçekleşti (Net borç / FAVÖK: 0,3x). Şirket 2019 yılı için %25 konsolide satış büyümesi, %17 FAVÖK büyümesi, %14.5 FAVÖK marjı, ve 15 yeni mağaza açılışı öngörüyor. Bu noktada Mavi’nin 2018 yılında gerçekleşen finansal performansının, yönetimin sene başında açıkladığı beklentilerden daha iyi olduğunun altını çizmenin önemli olduğunu düşünüyoruz (özellikle yıl içinde hızla bozulan makro dinamikler göz önüne alındığında).

Sonuçlara piyasa tepkisinin i) beklentilerin üzerinde gerçekleşen operasyonel performans, ii) zayıf makro görüne rağmen güçlü büyüyen Türkiye operasyonları ve pozitif değerlendirdiğimiz 2019 hedeflerini nedeni ile olumlu olmasını bekliyoruz. Mavi için AL hedefimizi koruyoruz.

Turkcell

Kapanış (TL) : 14.32 – Hedef Fiyat (TL) : 18.89 – Piyasa Deg.(TL) : 31504 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 18.5 ↔ TCELL TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 31.93

Turkcell genel müdürü Kaan Terzioğlu görevini bırakıyor
Haberturk gazetesindeki habere göre Turkcell genel müdürü Kaan Terzioğlu görevini bırakıyor. Şirketten henüz resmi bir açıklama gelmedi. Kaan Terzioglu 2015 yılından beri Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA İÇİN TIKLAYIN!

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin