İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (02.01.2019)

İş Yatırım Hisse Tavsiyeleri ve Getiri Tahminleri

İpek Enerji
Kapanış (TL) : 5.37 – Hedef Fiyat (TL) : n.a – Piyasa Deg.(TL) : 1395 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 17.38
IPEKE TI Equity- Öneri :N.R Get.Pot.%: n.a Analist: [email protected]

Ipek enerji ve Türk Petrolleri A.Ş. aynı bölgedeki petrol üretim işlerini birleştirecekler
Varılan anlaşmaya göre aynı bölge ve rezervuarda Ipek Enerji’ye ait 2 adet kuyu ve TPAO’ya ait 6 adet kuyunun işletmesini TPAO üstlenecek. Yabancı bağımsız değerleme kuruluşu raporuna göre belilrlenen kar paylaşım oranları tüm kuyular üzerinden IPEKE için %9.6 TPAO için %90.4 olarak belirlenmiş. Kuyuların yakınlığı düşünüldüğünde birleşme işleminin her iki şirket için operasyonel sinerji yaratması bekleniyor.

Akbank
Kapanış (TL) : 6.86 – Hedef Fiyat (TL) : 8.8 – Piyasa Deg.(TL) : 27440 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 49.56
AKBNK TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 28.28 Analist: [email protected]

Akbank’ın bedelli sermaye artımı ile ilgili bilgi
Akbank’ın her bir TL1 nominal hisse için TL 2.5 ödenecek %30 bedelli sermaye artırımı 3 Ocak’ta başlatıp 17 Ocak 2019’da sona erecek. Buna göre kullanılmayan rüçhan hakları daha sonra ilan edilecek bir tarihte iki gün süresiyle satılacak. Buradan da kullanılmayan haklar, Rüçhan Hakkı Pazarı’ndaki satışları takiben üç gün içinde taahhüt edildiği gibi Akbank’ın ana sermayedarı Sabancı Holding tarafından satın alınacak.

Emlak Konut GYO
Kapanış (TL) : 1.5 – Hedef Fiyat (TL) : 1.98 – Piyasa Deg.(TL) : 5700 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 9.64
EKGYO TI Equity- Öneri :TUT Get.Pot.%: 31.88 Analist: [email protected]

Emlak Konut, üç adet gelir paylaşımı projesinde yer alan 272 üniteyi satın aldı.
Emlak Konut GYO Nidapark İstinye, Nidapark Kayaşehir and Nidapark Küçükyalı gelir paylaşımı projelerinde yer alan 272 bağımsız üniteyi ekspertiz değeri üzerinden 572,8 milyon TL (KDV dahi) bedelle satın aldığını açıkladı. Hatırlanıcağı üzere, Şirket 35,1 milyon TL bedelle Tual Bahçekent projesinden 80 ünite, 39,3 milyon TL bedelle Temasehir Konya projesinden 64 ünite satın almıştı ve 18,7 milyon TL bedelle Evora Denizli projesinden 24 ünite satın almıştı. Satın almaları, Emlak Konut’un satılmamış unite stoğunu arttırdığından ve nakit yaratımına zarar verdiğinden olumsuz olarak değerlendiriyoruz.

HİSSE PORTFÖYÜMÜZÜ NASIL OLUŞTURMALIYIZ? ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLA!

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin