İş Bankası Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (29.05.2013)

İş Bankası Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 8,90 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 7,62 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,80 seviyeleri ile 8,00 seviyeleri
Ana Stop Loss: 6,84

Orta vadeli yükselen trendin sürdüğünü gördüğümüz hissede, ana destek noktası olarak 6,84 seviyeleri ön plana çıkmaktadır. Hissede Mayıs ayı içinde 7,80 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında gelen satışların sürmesi halinde, teknik açıdan 6,84 seviyesine yaklaştıkça durulacağı söylenebilir. Kısa vadeli göstergelerin aşırı satıma yönelmiş olması bu olasılığı güçlendirmektedir.

Alçalan hareket içinde 6,84 seviyesinin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin düzeltme hareketleri olarak kalacağını, yükseliş eğiliminin korunacağını, orta vadeli hareket içinde önümüzdeki süreçte ilk etapta 7,62 seviyelerine doğru bir hareketlenme yaşanacağını düşünmekteyiz. Bu nedenle, 6,84 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınmasını önermekteyiz.

6,84 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, orta vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hissede düşüş hareketinin daha uzun süreye yayılacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz. 7,26, 7,16, 7,08 ve 6,94 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Hissede daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise 7,62 seviyelerinin aşılması önemli görülmektedir. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 7,80 seviyeleri ile 8,00 seviyeleri gösterilebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,62 seviyelerine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,80 ve 8,00 seviyeleri hedeflenebilir.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin