İş Bankası Hisse Önerisi / Oyak Yatırım 2013

İş Bankası Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Oyak Yatırım İŞ BANKASI  2013 hedef fiyatını 7.38  TL olarak belirledi.

İş Bankasını uzun süredir beğeniyoruz. Bankanın tam olarak anlaşılamadığını düşünmüştük. Artan yatırımcı iletişimi ve gelir tablosundaki iniş çıkışların aktif yönetimi yatırımcı ilişkilerinde mucizeler yarattı. Bankanın elindeki mevduat tabanından faydalanma gücü, doğru zamanda büyüyen kredi portföyüyle son dönemde karlılığa olumlu yansıdı. Bankanın, liman satışı konusunda olduğu gibi, ana iş kolu dışındaki varlıklarını elden çıkarması önümüzdeki çeyreklerde de devam edeceğini gösteriyor. Cam hisselerinde halka açıklığın artırılması ve AVEA hisselerinin satışı gibi konular Basel III „e geçişe doğru hızlancak. Diğer bankalar şube yatırımı yaparken, İşbank halihazırdaki şube ağının verimliliğini artırıyor.

Potansiyel Katalistler

İştiraklerdeki muhtemel gelişmeler.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Hızlı kredi artış ortamının devam etmesi durumunda uzun vadeli sermaye problemleri.

Değerleme

İşbank diğer bankaların 2013T F/K ve F/Defter Değeri çarpanlarına göre sırasıyla %11 ve %15.5 iskontolu işlem görüyor. Diğer bankalardan İş Bankası‟na hisse değişiminin an meselesi olduğunu düşünüyoruz. Görüşümüzü tekrar Endeksin Üzerinde Getiri‟ye çekiyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN