İş Bankası C Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (24.04.2013)

İş Bankası C Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 8,90 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 6,92 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,18 seviyeleri ile 7,36-7,60 bandı
Ana Stop Loss: 6,40

Geçen hafta başından beri satış baskısı altında olan hissede orta vade için yükseliş eğilimi devam etmektedir. Ana destek noktası olarak 6,40 seviyeleri ön plana çıkmaktadır. Bu seviyenin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin sınırlı kalmaya devam edeceğini, yükseliş eğiliminin korunacağını, önümüzdeki süreçte ilk etapta 6,92 seviyesindeki ana direnç bölgesine doğru yeni bir hareketlenme yaşanabileceğini düşünmekteyiz. Kısa-orta vadeli göstergelerin olumlu sinyalleri bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 6,40 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz.

Hissenin 6,40 seviyesindeki desteğinin bozulması halinde ise, orta vadeli yükselen ivme kaybetmeye başlayacağını, hissede düşüş hareketinin daha uzun süreye yayılacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz. 6,58, 6,50 ve 6,46 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Hissede yükseliş hareketinin daha uzun süreye yayılabilmesi için ise 6,92 seviyelerinin aşılması önemli görülmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 7,18 seviyeleri ile 7,36-7,60 bandı hedeflenebilir.

Yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 6,92 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilmesini tavsiye etmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,18, 7,36 ve 7,60 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN