İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (26-30 Nisan 2021)

Haftalık Piyasa Stratejisi

ABD Başkanı Biden’ın sözde Ermeni soykırımı sözlerinin piyasa üzerinde fazla etkili olmasını beklemiyoruz. Önemli olan bu gelişmenin ardından Türkiye-ABD ilişkilerinin nereye evrileceği. Şu ana kadar olumsuz gelişmeler olmadı. Diğer bir gelişme ise Kripto Para Borsaları. Bu konudaki gelişmelerde takip edilmeli. Kuzey Irak operasyonunun da piyasa üzerinde etkisi beklenmemeli. Dış ülkelerden gelen olumsuz bir açıklama görülmüyor.

Kabine bugün toplanıyor. Tam kapanma gibi açıklamalar olup olmayacağı önemli olacak. Bu konuda gelecek açıklamalar piyasalarda etkili olabilir. Genel olarak olumsuz görünüm piyasalarda sürüyor. Son günlerde iyi bir haber akışı hiç olmazken, piyasaların gerçekten buna ihtiyacı var. Bu hafta Fed toplantısı izlenecek.

Borsa

Borsa endeksi sat konumunu koruyor. Güçlenmesi için 1350 seviyesinin üzerine yerleşmesi gerekli. Bu seviyenin üzerine yerleşebilirsek, 1400 direncinin üzerine çıkıp çıkmayacağı önemli olacak. Ancak o zaman endeks için tam güçlenmeden bahsedilebilir.

Buna karşın 1300 desteğinin altında kalıcı seyirler oluşması durumunda ise Endeksteki satış baskısı ikinci bir evreye geçebilir.

Borsada tatsız süreç devam ediyor. Bilançolar hisse bazlı hareketlere neden olabilir.

Dolar

Dolar kurunda görünüm yukarıyı gösteriyor. Açıkçası dolar kurunun gerilemesini sağlayacak önemli bir neden görünmüyor. Global tarafta DXY’deki sert düşüşe rağmen kur bugün 8.40 seviyesine geldi bile. Muhtemelen ilerleyen günlerde daha yukarıya gitmeye devam edecek görünüyor.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Açılış seansının ardından tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN