İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (22-26 Şubat 2021)

Haftalık Piyasa Stratejisi

Borsa

Borsa endeksinde momentumda canlanma var. 1530 seviyesinin üzerinde ısrarlı duruşun ardından yukarı doğru güç toplanıyor diyebiliriz. Ancak emin olmak için 1575 direncinin ardından 1582 direncinin geçilmesi gerekiyor. Bu durumda yukarı doğru önümüz açılabilir. 1530 desteği önemini korumaya devam ediyor.

Stratejik olarak Borsa endeksi 50-günlük ortalamasının (1500 seviyesi) üzerinde kaldığı sürece orta ve uzun vadeli pozisyonlar korunabilir. Kısa vadeli al-sat yapan traderlar ise yukarıdaki destek direnç seviyelerini izleyebilirler.

Uzun vadeli düşünen yatırımcılar için Şirketlerindeki büyümenin devam etmesi önemli olacak. Satışlar artıyor, faaliyet karındaki atış devam ediyorsa uzun vadede sorun yok demektir. Borsalarda sert dalgalanmalar olsa bile Şirketin durumu ve mali performansı uzun vadede belirleyici olan tek unsurdur.

Bilançolar devam

Bilançolar açıklanmaya devam ederken hisse bazlı hareketler ön plana çıkabilir. Pazartesi günü ENJSA ve KORDS, Salı ASELS, Çarşamba SAHOL ve CCOLA, Perşembe TKFEN, AEFES, GOODY ve Cuma günü DOAS bilançoları açıklaması bekleniyor.

Dolar

Dolar kurunda genel olarak aşağı yönlü eğim sürüyor. Fitch’in açıklaması ne kadar fiyatlandı onu göreceğiz. TL üzerinde pozitif etki yapabilir ve dolar kurunda bir miktar daha aşağı seviyeler görülebilir. Teknik olarak 7.10 seviyesi üzerine yükselip yerleşmedikçe dolar kurunda kalıcı bir yukarı hareketten bahsetmek erken olur. Kur geriledikçe kurumsal taraftan alımların geldiğini görmekteyiz. Şirketler borç ödemeleri için döviz alıyor olabilirler. Vatandaş ise dövizden çok gram altın ile ilgileniyor ve alım yapıyor.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Açılış seansının ardından tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN