İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (21-25 Kasım 2022)

Haftalık Piyasa Stratejisi

Borsa İstanbul açısından hareketli bir hafta oldu diyebiliriz. Borsa endeksi Cuma gününü yüzde 0,43 kazançla 4526 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirdi. Yüksek hacimlerle işlemlerin geçtiği haftada başta SASA, HEKTS ve KONTR olmak üzere daha önce tavan yapan ve endeksi puan bazlı olarak en çok destekleyen hisseler tabanda işlem gördü. Cuma kapanışta da tabana yazılı hisse ağırlığının fazla olduğu dikkat çekti. Ancak borsa endeksinin Cuma günü ben oyunda varım demesiyle geri çekilmelerin sınırlı kaldığı söylenebilir. Tabi burada en büyük yardımcı bankacılık endeksi oldu. Hafta genelinde XBANK %8 üzeri getiri getirdi. Bankacılık endeksinin güçlü kalmaya devam etmesi sanayi endeksindeki gerilemeyi dengede tutabilir. Ancak bankacılık endeksinde de zayıf bir seyir izlenmesi halinde endeks 4400 desteğini aşağı yönde zorlayabilir. Bir diğer taraftan taban yapan hisselerde bu hafta yaşanabilecek bir çözülme yarımcıların bu hisselerde hareket kabiliyetini belirleyecek gibi görünüyor.

Tam olarak rüzgarı arkalarına alıp açık bir risk iştahını fiyatlayamayan küresel piyasalar tedirgin olmaya devam ediyor. Aralık ayında 50 baz puanlık faiz artırımı neredeyse kesin gibi. Anacak ABD ekonomisinden gelen karışık sinyaller kafaların da karışmasına neden oluyor. Bu hafta takip ettiğimiz Fed Eyalet Başkanlarının açıklamaları da bu karışıklığın ana nedeni olarak gösterilebilir. Farklı söylemler var. Dolayısıyla ileriye yönelik Fed’e yönelik tahminler hala flu. Bu da piyasanın güç alanını zayıflatıyor. Biz küresel piyasalarda pozitif ayrışmaya devam ediyoruz.

Veri ajandası sakin!

Bu hafta veri takviminde küresel piyasalarda hareketlilik yaratabilecek güçlü bir veri bulunmuyor. Avrupa, Asya ve ABD’de imalat ve hizmetler sektörüne ilişkin ön yayın PMI verileri haftanın önemli gelişmesi olacak. 24 Kasım’da ABD piyasası Şükran günü nedeniyle kapalı olacak. 25 Kasım’da ise ABD piyasaları yarım gün açık. Dolayısıyla hacmin zayıf olacağı bir ortam oluşabilir.

İçeride ise Perşembe günü TCMB faiz kararı takip edilecek. Karardan sürpriz bir beklenti olmadan 150 baz puanlık faiz indirimi sonrası politika faizinin %9 olması bekleniyor. TCMB bunun sinyallerini geçen faiz karar metninde açık bir şekilde vermişti. Dolayısıyla piyasada tepki alanının sınırlı kalması beklenebilir. Ancak biz bankaları izlemeye devam edeceğiz. Cuma günü ise Moody’s Türkiye için kredi notu değerlendirme raporunu açıklayacak.

Endekste kritik hafta!

Endeksin 4400 üzerinde kalması oldukça önemli. Bu durumda 4400 – 4700 bant arasındaki seyir korunabilir ve 4700 seviyesinin aşılması için cesaret verici olur. Buna karşın 4400 seviyesi altında gün sonu kapanışların olması halinde kredili işlemlere ve daha kısa vadeli olan riskli pozisyonlar açısından temkinli olunmasında yarar olabilir. 4400 altındaki ısrarcı seyirlerde hareket alanı 4300 – 4100 bandına evrilebilir. Uzun vade olarak bakıldığında derin düzeltmeler iyi bir alım fırsatı verebilir ancak kısa vadeli yatırımcıları üzebilir. Bu bakışla özellikle kısa vadeli yatırımcıların 4400 altı kapanışlara dikkat etmelerinde fayda var. Teknik göstergeler oldukça güçlü ve al konumunu koruyor. 4700 direncinin aşılması ve bu seviyenin üzerine yerleşmesi halinde ise yeni kanal bandının üst direnci olan 5100 seviyesini izliyor olacağız.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Açılış seansının ardından tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!