İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (18-22 Kasım 2019)

Haftalık Strateji

Borsa endeksi olumlu havayla birlikte geçtiğimiz haftayı %2.2 yükselişle kapadı ve kritik 106600 direncine yaklaştı. Endeksin bu seviyeyi geçmesi durumunda yukarı hareketin güç kazanacağını ve göznü orta vadede 110000 seviyelerine dikebileceğini düşünüyoruz. Düşen faizler, azalan risk algısı ve ekonomik beklentilerdeki güçlenmenin bunda etkisi olduğu gibi, küresel piyasalardaki olumlu havanın da diğer bir önemli etkisi bulunuyor. Olağanüstü bir gelişme olmaz ise hisse senedi piyasalarındaki pozitif havanın devam etmesini bekliyoruz.

Dolar kurunda ise 5.75 seviyelerindeki yatay ve sakin seyir devam edebilir. Genel olarak yıl sonuna kadar dolar kurundaki sakin beklentimiz sürüyor. 5.70 seviyelerini DolarTL açısından önemli bir destek olarak görmekteyiz. Bu seviyenin altına gerilemesi için önemli bir haber akışına ihtiyaç bulunuyor. Yukarıda ise 5.80 ve 5.85 dirençlerini izliyoruz. Önümüzdeki haftalarda zaman zaman bu seviyelere doğru hareketler oluşsa bile bu hareketleri genel piyasaları etkileyecek boyutta görmüyoruz.

Hafta boyunca içeride önemli bir haber akışı bulunmuyor. Küresel piyasalarda ise özellikle Cuma günü Avrupa ve ABD PMI verileri önemli olacak.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Açılış seansının ardından tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

KİŞİSEL YATIRIM TERCİHİNİZE GÖRE SİZE UYGUN HİSSELERİ ANINDA “ÜCRETSİZ” BULUN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin