İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (15-19 Şubat 2021)

Haftalık Piyasa Stratejisi

Borsa

Borsa endeksi 1530 seviyesindeki 22-günlük ortalaması üzerine yükseldi ve bu seviyenin üzerinde kalma savaşı veriyor. Teknik olarak görünümde zayıflama olduğu söylenebilir. 1530 seviyesinin altına gerileme olması durumunda satış baskısı ilk olarak 1519 desteğine doğru devam edebilir. Satışların bu seviyenin de altına düşmesi durumunda ise 1500 seviyelerini izleyeceğiz. Ancak şimdilik endeks halen 1530 seviyesinin üzerinde ve ısrarlı bir şekilde tutunmaya devam ediyor. Endekste 1542 seviyesinin üzerine yerleşme olması durumunda ise yukarı doğru hareket ivmelenebilir. Bu durumda 1556 ve sonrasında 1582 dirençleri test edilebilir.

Dolar

Dolar kurunda TL’deki güçlenme devam ediyor. Önceki hafta TCMB verilerine göre vatandaş 1.379 mn $ ve şirketler 753 mn $ döviz satışı gerçekleştirdi. İki haftadır yurtiçi yerleşiklerin satışları devam ediyor. Dolar kurundaki düşüşte bu satışların etkisi yüksek. Dolar kuru teknik olarak 7 seviyesindeki psikolojik desteğine yaklaşmış durumda. Bu seviyenin altına gerilemesi durumunda aşağı yönlü seyir güçlenebilir. İlerleyen aylarda 6.50 seviyesini görme ihtimalimiz sürüyor. Dolar kurunda genel resimde aşağı yönlü trend devam ediyor. Tepki yükselişleri gelse bile kalıcı hareketler olmasını beklemiyoruz. Yukarıda ise 7.05 seviyesi geçilir ve üzerine yerleşirse tepki yükselişi 7.25 seviyelerine doğru devam edebilir. Ancak kalıcı olmasını beklemiyoruz. Perşembe günü TCMB toplantısında faiz değişikliği beklenmiyor. Kur üzerinde önemli bir etki yaratmasını beklemiyoruz.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Açılış seansının ardından tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN