İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (11-15 Kasım 2019)

Haftalık Değerlendirme ve Strateji

Yeni haftaya ABD Ulusal Güvenlik Danışmanın’dan yaptırım söylemleri ile başlıyoruz. DolarTL sabah saatlerinde Cuma günkü seviyesinin bir miktar üzerinde 5.77 seviyesinde seyrediyor. GOÜ para birimlerinde de zayıf seyirler mevcut. Asya borsaları ticaret görüşmelerine ilişkin beklentilerin zayıflaması ile sert satışlarla karşılaştı. Bu durum küresel piyasaları bugün için bozabilir. Borsa endeksinde 104000 seviyesinden hafif satışlarla haftayı kapadık. Hem küresel piyasalardaki görünüm hem yaptırım baskıları yeni haftaya hafif baskılı başlayacağımızı gösteriyor. Ancak 13 Kasım tarihindeki Trump-Erdoğan görüşmesi haftanın en önemli gündem maddesi olacak. Bu görüşme sonrasında yapılacak açıklamalar ve verilecek mesajlar piyasalar üzerinde belirleyici olacak görünüyor. S-400, F-35, Halkbank, Suriye zirvede görüşülecek konular arasında yer alıyor. BIST100 endeksinde 102500 seviyesinin altına gerilemeler oluşması durumunda satış baskısı artabilir. Buna karşın 104000 seviyesi üzerine yerleşmesi durumunda ise 105000-106000 bölgesine alımlar güçlenebilir.

Yurtiçinde haftanın en önemli gündemi 13 Kasım tarihindeki Erdoğan-Trump zirvesi olacak. Bunun yanında bugün ve yarın yapılacak Hazine ihaleleri ve Salı günü gelecek cari işlemler dengesi verisi takip edilecek.

Yurtdışında ise ABD ve Avrupa tarafında enflasyon verileri takip edilecek ve ticaret görüşmelerine yönelik gelişmelerde önemli olacak.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Açılış seansının ardından tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

KİŞİSEL YATIRIM TERCİHİNİZE GÖRE SİZE UYGUN HİSSELERİ ANINDA “ÜCRETSİZ” BULUN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin