İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (10-14 Ocak 2022)

Haftalık Piyasa Stratejisi

Yılın ilk haftasında %36.08 ile %30’luk beklentilerin oldukça üzerinde gelen Aralık ayı TÜFE rakamı gündem oldu. Veri sonrası Dolar yukarı yönlü hareketine devam etse de 13.90’ın psikolojik bir direnç görevi gördü. Geçtiğimiz hafta Borsa İstanbul’da alım iştahının yüksek olduğu ve BİST100 Endeksi’nin %9.46 yükselişle tamamladığı bir hafta olarak kayıtlara geçti. Yurtdışında ise Cuma günkü ABD istihdam veri seti izlendi. Tarım dışı istihdam verisi 400 binlik artış beklentilerine karşın 199 bin artış gösterirken işsizlik oranı %4.2’den %3.9’a geriledi. ABD ekonomisinde pandemi öncesi işsizlik oranı %3.5 civarında seyrediyordu. Bu açıdan işgücü hareketliliği pandemi öncesi seyirlere yaklaşmaya devam ediyor. Buna rağmen zayıf gelen tarım dışı rakamı Dolar Endeksi’ni 96 seviyesi altına geriletti.

ABD enflasyonu izlenecek

ABD’de Kasım ayında enflasyon %6.8 ile 39 yılın zirvesinde gerçekleşmişti. Fed’i parasal sıkılaşmaya zorlayan ve son toplantıda varlık alım azaltım hızını 2 katına çıkarmasına neden olan veri sonrası Aralık ayında %7’lik enflasyon rakamının karşılanması bekleniyor. Çarşamba günü açıklanacak olan veri, Fed’den beklentiler konusunda katalizör olarak algılandığı için oldukça önemli olacak ve piyasanın odağında olacak. Cuma günü ise İngiltere’den ve ABD’den sanayi üretim rakamları izlenecek.

İçeride ise haftanın ilk işlem gününde işsizlik, Salı günü cari denge rakamları izlenecek. Perşembe günü sanayi üretim rakamı izlenecek iken Cuma günü TCMB’nin piyasa katılımcıları anketinin sonuçlarını alacağız. Anket sonuçları, enflasyon ve kur beklentilerinin ne yönde evrildiğini anlamamız açısından önemli olacak.

Borsa

Geçtiğimiz hafta BİST100 Endeksi 1980 seviyesindeki 22 günlük ortalamasını yukarı yönde kırdı ve bu seviye üzerinde kalıcı olmuş gibi görünüyor. Hafta genelinde %9.46 yükselen endekste teknik göstergeler olgunlaşıyor. Yukarı yönde bir tempo oluşurken yeni alımlar için de uygun ortam oluşmaya başladı. 1980 üzerinde kalındıkça 2100 seviyesine doğru yükselişler mümkün. 1980 altına sarkmalarda ise tekrar dalgalanma ve satışlar söz konusu olabilir.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Açılış seansının ardından tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!