İnfo Yatırım Hisse Önerileri – (23.06.2022)

BIST100 Teknik Analizi

• BİST100 endeksi geçtiğimiz işlem gününe hafif satıcılı başlangıç yaptı. FROTO haberinin etkileri ve hissenin endeksteki ağırlığının yüksek olmasıyla genele yayılan alımlar sonrasında endeks alıcılı seyre yöneldi ve günü yatay tamamladı.

• Demir çelik sektörü paylarındaki baskı devam etti. Rusya – Ukrayna gerginliğiyle birlikte sert yükselen çelik ve hurda fiyatları, bu dönemde gerilerken, fiyatlardaki gerileme metal ana sanayi sektörü paylarını baskıladı. Ayrıca global resesyon endişesi çelik ve hurdaya olan talebin azalacağına yönelik fiyatlamalar, endekste ağırlığı yüksek olan şirketleri satıcılı seyre yöneltti.

• Bugün yurt içi taraftaki en önemli veri akışı TCMB faiz kararı olacak. TCMB’den faizde değişiklik ön görmüyoruz. Karar ardından Dolar / TL seyri yakından takip edilecek.

• 60 g HO’nun geçtiği 2.510’un üstünde pozitif görüşümüz devam ederken, endekste kısa vadede 2.590 – 2.605 – 2.625 seviyeleri direnç, 2.555 – 2.536 – 2.520 seviyeleri destek olacak.

Kaynak: İnfo Yatırım Teknik Analiz Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!