Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (9-13 Temmuz 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Haziran ayının üçüncü haftasından beri yükseliş trendi içerisinde olan BIST-100 Endeksi, geçtiğimiz hafta enflasyon verisinin getirdiği duraksama dışında yükselişini sürdürerek haftayı pozitif bir seyirle %2,9’luk kazançla kapadı. Haftanın son günü ise 100.000 seviyelerine yakın noktalarda kar reazlisayonu amaçlı satışlar gözlemlendi.

Diğer taraftan Dolar Endeksi’nde geçtiğimz hafta gerçekleşen geri çekilme gelişmekte olan piyasalara pozitif yansırken; geri çekilmenin sürmesi durumunda bu piyasalara para girişi devam edebilir. Bu durumda para girişinin BIST100’e
olumlu yansımasının sürmesi beklenebilir.

Dolar endeksinde aşağı tarafta 92,80 öne çıkarken; üst tarafta ise 96,30 seviyesinin aşılması gelişmekte olan piyasalar için olumsuz olabilir. Ticaret Savaşı gerilimlerinin küresel piyasalara hakim olduğu haftada, kürsel anlamda pozitif bir hava beklememkle beraber; brentte 75 dolar seviyesine kadar geri çekilme olursa havacılık hisselerinde hareketlenme olacaktır. Endeks halen çarpanlar bazında oldukça cazip seviyede olmaya devam etmektedir.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin