Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (5-9 Kasım 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz hafta ABD ile Çin arasında ticaret savaşı gerilimini dindirmeye yönelik atılan adımlar dış piyasalarda olumlu bir hava yaratırken, iç tarafta BIST-100 Endeksi bir önceki hafta banka hisselerindeki sert satışın gerli alınması, açıklanan KDV-ÖTV indirimleri ve ABD’nin İran ambargosu hususunda Türkiye’ye tanınan muafiyetle beraber pozitif bir seyir izledi.

Bankacılık Endeksi’nin %10’un üzerine getiriyle yükselişte başı çektiği haftada, Sınai Endeks de %4’e yakın kazanç kaydederken, BIST-100 haftayı %3,96’lık yükselişle 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalarının hemen altında 94.123 seviyesinde kapamış oldu. Devamında ise bu hafta yine banka hisselerindeki olumlu havanın devamıyla bu ortalamaların üzerine çıktı. Bankacılıık hisselerindeki son ralliyle beraber Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi 0,99 seviyesine ulaştı. Bankacılık Endeksi’nde son 1 ayda üçüncü kere denediği kritik 120.000 eşiğinin aşılması durumunda önemli bir momentum yakalanmış olacak.

Geride kalan hafta, endeks alt tarafta 88.500 desteğinin sağlamlığını bir kez daha gösterirken, üst tarafta 96.500 seviyesi ilk önemli direnç olarak görünüyor. Bu seviyenin kuvvetli bir şekilde kırılması durumunda gelişmekte olan ülke piyasalarında gerçekleşebilecek bir ralli ile 100.000 seviyesine doğru bir hareket beklenebilir.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre yaklaşık olarak %40 iskontosunu sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre ise yaklaşık %27,6 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin