Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (31 Aralık 2018 – 4 Ocak 2019)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftayı %1,55’lik kayıpla geride bırakan BIST-100 Endeksi’nde sıkışma devam edereken, endeks 2018 yılını yaklaşık %21 kayıpla 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalarının bir miktar altında 91.270 seviyesinde kapadı.

Bir önceki hafta %5,5 kazançla 100 günlük hareketli ortalamasından seken Bankacılık Endeksi haftayı %1’e yakın bir kayıpla yatay kapatırken, yılı %31 negatif performansla geride bırakmış oldu. Sanayi Endeksi ise bir önceki hafta gerçekleşen %1’lik kayıbın ardından %2’nin üzerinde negatif performans sergilerken, 2018 yılında %19’luk kayıpla göreli pozitif ayrıştı. Bu performans sonrası Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi yılı 1,12 seviyesinde kapadı.

Endekste yabancı takası artarken akümülasyon devam etse de henüz momentum yakalanamamış durumda. Bu hafta endekste 92.500 seviyesi pivot bölge olmayı sürdürürken alt tarafta 89.300 seviyesi önemli destek olarak izlenmeye devam edecek. Pivot seviyenin hacimli aşılabilmesi durumunda ise 94.500 seviyesi direnç olarak takip edilecek.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre önemli ölçüde iskontolu olmayı sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre yaklaşık %33,6 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin