Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (30 Temmuz-3 Ağustos 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftaya yükselişle başlayan BIST-100 Endeki Salı günü yaşanan satışın hemen ardından Çarşamba günü kayıplarını geri alırken; Perşembe ve Cuma da genelde pozitif seyrini koruyarak haftayı %1,6’lık kazanç ile kapadı. Endeks böylece haftalık bazda önemli bir eşik olan 95.000 seviyesinin üzerinde haftalık kapanış yapmış oldu. Hafta boyu bankacılık hisselereinde volatilite daha fazla olurken; sanayi hisseleri nispeten daha sakin bir seyir izledi. Havayolu hiseleri ise güçlü
momentumunu korudu.

Bu hafta ise 95.000 seviyesini önemli destek noktası olarak izlenecek. Bu seviyenin altına çekilme olmadan gerçekleşebilecek yukarı hareketlerde ise 97.500 kritik direnç noktası olacak. Bu eşiğin hacimli şekilde aşılması teknik olarak yeniden 100.000’li seviyeleri gündeme getirebilir.

Analist tahminlerindeki aşağı revizyonların devam ettiğini gördüğümüz haftada mevcut fiyatlarla BIST-100 endeksi Bloomberg 12 Aylık Hedef Seviyesi halen %29’un üzerinde bir yukarı potansiyele işaret ediyor. Bunun yanı sıra endeks F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre halen %50 civarında iskontolu oluşuyla oldukça cazip konumda olmayı sürdürmektedir. Dolayısıyla endeksin temel olarak pozitif görünümünü koruduğu görüşündeyiz.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin