Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (30 Ekim – 2 Kasım 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz hafta BIST-100 Endeksi, yurt dışı endekslerde yaşanan olumsuz havaya paralel olarak hem banka hisselerinde hem de büyük sanayi hisselerinde yaşanan genele yaygın satışlarla beraber %6,1 gerileyerek 90,500 seviyelerinde kapandı.

Bankacılık Endeksi haftayı %6,8’lik bir düşüşle 50 günlük hareketli ortalamasının hemen üzerinde 105,800 seviyelerinde haftayı kapattı. Bu haftanın ilk işlem günü olan Salı günü itibariyle ise özellikle Dolar/TL kurunda ve faizlerde yaşanan gevşemeyle beraber %3’lük bir artış kaydederek kayıplarının bir kısmını geri almış oldu. Sanayi Endeksi ise özellikle operasyonları yabancı paraya endeksli olan şirket hisselerinde Dolar/TL kurundaki aşağı trendle beraber yaşanan sert geri çekilmeler eşliğinde geçen hafta %6,2 geri düştü. Söz konusu zayıflık bu hafta başında da devam etti. Böylece Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi 0,94 seviyesinde kaldı

Bu hafta başında 88.500 desteğini test ettikten sonra banka hisselerindeki ciddi alımlarla endeks yeniden 90.000 seviyesinin üzerine çıktı. Geçen haftaki satışlardan sonra yurt dışında ciddi bir bozulma olmadığı sürece bu haftanın endeks için genel olarak olumlu geçmesi bekleniyor. 88.500 kritik destek seviyesi olarak kalmaya devam edecektir. Yükselişlerde ise önemli direnç seviyesi 95.000 olrak gözüküyor.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre önemli ölçüde iskontolu olmayı sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre ise yaklaşık %34 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin