Halk Portföy Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni – (3-7 Eylül 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftaya alıcılı başlayan endeks Çarşamba günü itibariyle 50 günlük hareketli ortalaması olan 94.500 seviyelerini denedikten sonra bir miktar geri çekilse de haftayı %2,8 yükselişle kapadı.

Diğer taraftan, hafta boyunca banka hisseleri göreceli olarak zayıf performans göstermeye devam ederken, Bankacılık Endeksi haftayı %1’e yakın değer kaybıyla kapadı. Bankacılık Endeksi dolar bazında 2003 yılı seviyelerinde seyrediyor. Öte yandan özellikle operasyonları yabancı para bazlı olan sanayi şirketlerinin katkısıyla Sanayi Endeksi geçen hafta %4lük bir yükseliş kaydetti ve endeksi de yukarı taşımış oldu. Bankacılık Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi 0,79 oranına gerileyerek yeni bir tarihi dip rekoru yaptı.

BIST-100 Endeksinde bu hafta 50 günlük hareketli ortalama seviyesi dikkatle izlenmeye takip edilecek. Bu seviye aşılamadıkça yukarı yönlü hareketler sınırlı kalacaktır. Bu seviyenin yukarı yönlü aşılması durumunda ilk etapta 97.500 seviyesi gündeme gelebilir. Alt tarfta ise 88.000 seviyesi kritik destek olarak kalmaya devam edecek.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre yaklaşık %47 iskontoyla işlem görmeye devam ediyor. Bu da son 10 yılın %20 olan ortalamasına göre oldukça cazip bir rakama işaret ediyor; Bloomberg 12aylık fiyat hedefi %32 civarında.

HER BORSACI’NIN YANINDA OLMASI GEREKEN MUHTEŞEM 3’LÜ BURADA!…

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin